Jak dopasować długą suknię do sylwetki?

Imprezy i rozdania hollywoodzkich wyróżnień udowadniają, że elegancka, długa suknia pasuje każdej gwieździe, niezależnie od sylwetki czy rozmiaru. Pokazujemy, jakie fasony sprawdzą się u różnych figur.
Wydłużona suknia prezentuje się doskonale na pannie o sporym wzroście, ale wszystkie, obojętnie od liczby centymetrów, muszą zestawiać ją w zestawie z butkami na wysokim obcasie. Szpilki sprawiają, że prezentujemy się na większe, także również poprawiają wygląd sylwetki – nosząc je na nogach pośladki są podniesione, dodatkowo klatka piersiowa wypięta, co od razu wyszczupla talię.
Pannice o sylwetce klepsydry muszą szukać modeli z gorsetem, który uwypukli biust oraz talię i wyeksponuje ładne ramiona. W takim przypadku świetnym wyborem byłaby długa suknia o syrenim ogonie, to znaczy dopasowana na linii bioder oraz ud oraz rozszerzająca się od kolan w dół. Sukienki tego typu często ubierają 2 sexi klepsydry ze świata biznesu rozrywkowego – Beyonce oraz Sofia Vergara.
biala-sukienka-z-blekitnymi-dodatkami
Gruszka musi ukrywać wielkie biodra i wielkie uda, dlatego długa suknia dla niej musi przypominać ubiór księżniczki z przylegającą górą i pofałdowanym dołem. Posiadając tę figurę unikaj rzeczy rodzaju „beza”, zdecydowanie lepsze będą modele z dołem w formacie trapezu albo litery A, które zatuszują dół i zrównoważą proporcje.
Szczupła dodatkowo wysoka kolumna może sobie pozwolić na strój asymetryczną dodatkowo odsłaniającą sporo ciała, jednak by dodać mu krągłości, powinna być wykonana z nieco mocniejszego i mocnego materiału, który da sylwetce kształt, zamiast mocno ją opinać. Super wyborem byłaby suknia błyszcząca lub wyszyta 3D ozdobami.
Długa suknia dla dziewczyny o sylwetce jabłka musi mieć -prosty lub trochę pofalowany krój. Uwagę odciągnie od środkowej części sylwetki gorset z przycięciem pod biustem. W takim razie powinno się dodatkowo szukać sukienek z głębokim dekoltem w kształcie litery V, który optycznie wyszczupla sylwetkę.
tekst pobrany ze strony www.e-modnisia.com.pl/pol_m_Sukienki-_Sukienki-wieczorowe-194.html