Cialis zamienniki

Preparat Viagra został opatentowany w roku 1996 przez koncern farmaceutyczny Pfizer. Firma ta posiada prawa co do nazwy leku – z racji monopolu na produkt dyktuje również jego cenę, która w zestawieniu z zamiennikami jest co najmniej kilkukrotnie wyższa. Niemała cena blokuje dostęp do specyfiku osobom gorzej sytuowanym, dlatego właśnie na rynku obecne są inne specyfiki, które w swoim składzie posiadają tę samą substancję czynną – nazywane są one specyfikami generycznymi. Każde znane forum erotyczne ma setki zapytań o alternatywne, tańsze odpowiedniki Viagry. Dzięki preparatom generycznym możliwe jest obniżenie ceny leczenia, co umożliwia także chorym o niższym statusie finansowym skorzystać z dobrodziejstw obecnej farmacji.
Generyki Viagry zawierają to samo stężenie cytrynianu syldenafilu, co flagowy lek koncernu Pfizer, toteż ich działanie jest takie samo z oryginalną Viagrą. Do uznanych zamienników takiego specyfiku należą Kamagra, Edegra, Maxigra, Zenegra, Penegra czy Silagra. Odpowiednikiem Viagry z możliwością stosowania u kobiet jest Lovegra.
Wybrane leki będące zamiennikami różnią się od siebie formą tabletek, ich kolorem oraz smakiem. Mechanizm działania pozostaje jednak ten sam. Mogące pojawiać się działania niepożądane są jednakowe we wszystkich specyfikach, efektywność leczenia zaburzeń potencji za pomocą zamienników Viagry jest praktycznie taka sama, co dowodzą testy kliniczne.
Oprócz leków generycznych Viagrę można zastąpić preparatami mającymi tadalafilu – substancja ta jest pokrewna do syldenafilu i wywołuje podobne działanie, jednak w porównaniu z nim rezultaty osiągane są w czasie o 50% krótszym, a czas ich trwania jest przedłużony. Cenionym lekiem zawierającym ten związek jest Tadalis.

tekst dostepny na stronie pewna-apteka.pl