Przez co nie masz ochoty na seks?

indeks1

Co niweluje chęci do uprawiania seksu?

Choroba

Poważna choroba, taka jak np. cukrzyca typu II, może między innymi obniżać poziom testosteronu u mężczyzn, co prowadzi do obniżonego zainteresowania seksem. Niski poziom testosteronu może również skutkować osłabieniem mięśni, obniżeniem masy kostnej i zaburzeniami erekcji. Pozostałe schorzenia, które potencja mogą wywoływać niskie libido u mężczyzn, to choroba Parkinsona, niedokrwistość, zaburzenia neurologiczne, przewlekły ból i problemy z sercem. Jeżeli cierpisz na któreś z tych schorzeń, podpytaj swojego lekarza, jak możesz zapobiegać obniżeniu popędu płciowego.

Leki

Niektóre leki sprzedawane na receptę, takie jak Proscar zalecany w kuracji prostaty, mogą także powodować obniżenie poziomu libido, co jest jednym ze skutków ubocznych ich stosowania. Przed rozpoczęciem zażywania jakichkolwiek leków na receptę, gruntownie dowiedz się od lekarza wszystkiego, co musisz wiedzieć o ich działaniu viagra jak też o ich skutkach ubocznych.

Tryb życia

Spora część ludzi uważa, że niski poziom zainteresowania seksem to kłopot, który dotyka starszych mężczyzn. Jednakże to kłamstwo. Obecnie wielu młodych mężczyzn w późnych latach 30. i wczesnych 40. sygnalizuje kłopoty z niskim libido. Jednym z powodów tego stanu rzeczy może być nieprawidłowy styl życia lub złe nawyki, takie jak palenie papierosów, niezdrowa dieta, brak snu i inne podobne sytuacje. Zastanów się nad przemianą stylu życia, rzuć palenie, zacznij uprawiać sport oraz zmień dietę na lżejszą, a ochota na seks nie powinna stanowić już problemu.